סקי בשוויץ, צרפת או אנדורה

אוק' 3, 2011 על ידי מערכת

סקי בשוויץ, צרפת או אנדורה

בכל שנה כשמגיעה עונת תיירות הסקי, מתחילה ההתלבטות מחדש, לאן ניסע השנה ומהן חבילות הסקי השוות ביותר. שוויץ, צרפת או אנדורה, לכל מקום יש את היתרונות שלו ואת מגוון הפעילויות שהוא מציע.

סקי באנדורה: אנדורה שוכנת על הגבול בין ספרד לצרפת, מדינה הררית קטנה לנוף הרי הפירנאים. באנדורה שני אתרי סקי מומלצים. Vallnord – אתר שמתאים לגולשים מתחילים-בינוניים, משפחות, יש שירותים לילדים כגון הדרכת גלישה לגילאי 2-4 ולגילאי 4-8. האתר השני המומלץ הוא Ordino Arcalis  שנחשב כגן עדן סודי, המעניק כ- 30 ק"מ של מסלול איכותי והוא מתאים לגולשים אתגריים. יש באתר איזור Off Piste לגולשי ה Free Ride בעל אפשרויות גדושות ומשובחות. האתר ידוע מאד ולכן עמוס בסופי שבוע, אך אם תגיעו באמצע השבוע אין תורים ואין עומסים. באתרים אין בתי מלון מכיוון שהם מוגדרים כשמורת טבע והמלונות נמצאים במרחק של כ- 20 דקות בעיירות הסמוכות.

סקי בשוייץ: סקי בשוויץ מאופיין בחוייה מדהימה של נוף הרי האלפים ובעקבות כך מדרונות תלולים לגולשים מנוסים ובשוויץ נמליץ על שני אתרי סקי. Grindewald שהם אזורי גלישה מיוערים ומעליהם אזורים חשופים. האתר מאופיין במסלולים לכל הרמות כולל Off Piste תלולים, מסלולים למתחילים ומסלולי סנובורד.

Zermatt הוא אתר בעל מרחב גלישה גדול וניתן להרחיב את הסקי פס לאתר האיטלקי הסמוך Cervinia. האתרים מקושרים בניהם עם מעלית ויחד כוללים איזור גלישה של 313 ק"מ. מרבית המסלולים ב Zermatt מוגדרים כאתגריים ומתקדמים לעומת איזור הגלישה האיטלקי שמוגדר לבינוניים ומתחילים. אתר ה Zermatt מציע Off Piste למתחילים עד מקצוענים, Free Ride ואפילו מרכז גדול ל Heli-Ski. מלבד סקי באתר, תמצאו גם מסעדות מעולות שאפילו הגולשים שבדרך כלל לא עוצרים את הגלישה עוצרים כאן לטעימה. חבילות סקי בשוויץ מוגדרות כיקרות יחסית לאתרים אחרים בעולם המדורגים כמוה, לכן רצוי להגיע עם כיסים מלאים.

סקי בצרפת: סקי בצרפת מאופיין בשטחים רחבים של גלישה מגוונת: סקי מישורי, סנואובורד, Off Piste עם דרגות קושי של מתחילים עד מנוסים. מרחב הסקי המפורסם ביותר הוא Les 3 Vallees "שלושת העמקים" שהוא מרחב הסקי הגדול בעולם. הוא מקושר במעליות, מאופיין ב 600 ק"מ של מסלולים המאפשרים גלישה ברצף על כל המרחב, בעשרות מסלולי Off Piste, 183, מעליות וסנואובורד. בצרפת נמצא אתר הסקי הקשה ביותר לגולשי סקי אתגרי ה Courchevel ובאתר הסקי הגבוה בעולם ה Val Thorens. החיסרון בחופשות סקי בצרפת הוא שאין להם תרבות בילוי של אחרי סקי והעיירות דיי מנומנמות ולכן למי שמחפש תרבות בילוי אחרי הסקי, חבילות סקי בצרפת יהיו פחות אטרקטיביות.

ולכן כל שנה עולה שוב אותה ההתלבטות היכן לספק את תשוקת הגלישה ובאיזו מדינה חווית הסקי תענה על הציפיות. חבילות סקי מתאימות לכל, אם זה יוקרתי זה שוויץ, אם זה משפחתי אנדורה ואם רק סקי אז צרפת. גלישה נעימה.

פוסטים נוספים בנושא

תגיות

שתף חברים

כתוב תגובה