חלונות אלומיניום לזיווג מושלם בין יופי ופרקטיות

מרץ 20, 2012 על ידי מערכת

חלונות אלומיניום לזיווג מושלם בין יופי ופרקטיות

ישראלים רבים גילו בשנים האחרונות את קסם האלומיניום ובפרט את היתרונות הרבים של חלונות אלומיניום. אם בביתכם כבר מותקנים חלונות שכאלה, אתם ודאי מחייכים בשביעות רצון. אם עדיין אין לכם חלונות אלומיניום בבית, אתם מוזמנים לקפוץ לשכנה: סביר להניח שלה כבר יש. ומן הסתם, אם תעשו סקר שוק קצר בבניין בו אתם גרים, או בקרב חבריכם, תגלו שפע חלונות אלומיניום ולצידם בעלי בית מרוצים.

הסיבה לפופולאריות הרבה של חלונות אלומיניום היא עובדת היותם מיזוג מושלם בין יופי ובין פרקטיות: לא רבים הם המוצרים המשכילים לשלב מראה משובב נפש עם תועלת פרקטית, וכשנמצא פריט שכזה וחלונות אלומיניום הם בהחלט פריט שכזה, השמחה רבה.

למה דווקא חלונות אלומיניום?

אלומיניום הוא אחד החומרים החזקים ביותר בטבע, בוודאי ביחס למשקלו הקל. הוא גם אחד החומרים החשילים ביותר (כלומר, ניתן לחשלו בקלות) והרקיעים ביותר. תכונות ידידותיות אלה הופכות אותו לחומר פופולארי מאוד בכל תעשייה, שכן ניתן לעצב אותו לכל צורה שרוצים, וכשמדובר למשל בחלונות אלומיניום התוצאה היא פרופיל קל, אבל חזק.

בזכות החוזק הזה, נהנים חלונות אלומיניום מיתרון משמעותי: ניתן לייצר חלונות אלומיניום בעלי מפתח גדול במיוחד (כלומר שטח זכוכית גדול גם עבור פרופיל צר יחסית). כך תרוויחו חלונות אלומיניום גדולים, יפים ובעיקר כאלה שיכניסו לביתכם שפע אור ולליבכם שמחה. בנוסף מאפשרים חלונות אלומיניום אוורור מעולה, כזה המונע טחב והיווצרות עובש בחדרי אמבטיה (הרטובים מטבעם), מונע ריחות לא נעימים בחדרי שירותים ומאוורר היטב גם מטבח מרובה סירים ובישולים.

הפרקטיות הרבה של חלונות אלומיניום באה לידי ביטוי גם בעמידותם שכן אלומיניום אינו מתחמצן, אינו מחליד ובניגוד לעץ, למשל, אינו מתרחב או מתכווץ כך שלא נוצרים בקיעים בפרופיל ולא עיוותי צורה. השמירה על מראה נקי, רענן ובוהק לאורך שנים מושגת גם ללא מאמץ רב בניקיון וללא חומרי ניקוי מיוחדים – פרקטי כבר אמרנו?

חלונות אלומיניום מספקים גם בידוד מוצלח מקור או מחום – דבר הבא לידי ביטוי בחשבון החשמל ועם האמרת מחירי החשמל מדי מספר חודשים, אין ספק שמדובר ביתרון משמעותי. נוחות העבודה עם אלומיניום תורמת לכך שניתן לייצר חלונות אלומיניום עם פרופילים בכל צורה כמעט ועם כל סוגי המנגנונים ואופני הפתיחה.

וכאמור, חלונות אלומיניום אינם רק פרקטיים להפליא אלא גם יפים. קודם כל, ניתן לקבל את הפרופיל בכל גוון שתרצו כך שתוכלו לבחור בדיוק את הגוון עם הניואנסים הכי מתאימים לחלל שבו ימוקם החלון ולאנרגיות שתרצו באותו מרחב. שנית, חלונות אלומיניום נהנים מפרופיל צר יחסית, כזה שלא גונב את ההצגה מהחלון או מהנוף שנשקף דרכו. הקווים הישרים והאלגנטיים תורמים גם הם ליופיו של החדר שבו ממוקם החלון.

חלונות אלומיניום, על אף יתרונותיהם הרבים ועל אף תועלתם הניכרת ויופיים הבולט לעין, אינם מוצר יוקרה ומחירם סביר כך שכל בית יכול להרשות לעצמו חלונות אלומיניום – יכול וכדאי שיפרגן לעצמו.

פוסטים נוספים בנושא

תגיות

שתף חברים

כתוב תגובה