תריסים חשמליים – מה חשוב לדעת?

מרץ 25, 2012 על ידי מערכת

תריסים חשמליים – מה חשוב לדעת?

העולם משתנה ללא הרף, ודברים רבים שהכרנו בילדותנו הולכים ונעלמים מן העולם, או ליתר דיוק מפנים מקום לחידושים ושכלולים. תריסים חשמליים הם אחד מאותם חידושים, והם הולכים ודוחקים החוצה את התריסים הישנים עם הארגז המגושם שמעל החלון (שלתוכו היה נגלל התריס) והחבל שמעת לעת היה נקרע ולצורך ליפופו מחדש על מנת שיוכל לשוב ולמלא את ייעודו היו נדרשים זמן רב, סבלנות ותעצומות נפש של ממש.

אבל גם תריסים חשמליים, כמו כל דבר בעצם, לא חפים מחסרונות לצד היתרונות הרבים שלהם. יותר ויותר בתים מצטיידים בתריסים חשמליים המחליפים את התריסים של פעם, ועושה רושם שהעתיד שייך לתריסים חשמליים באופן בלעדי ועל כן חשוב לדעת מהם היתרונות של תריסים חשמליים ומהם החסרונות שלהם. כך נוכל גם לנצל את היתרונות הרבים, וגם להיות מודעים לניואנסים המעט בעייתיים של תריסים חשמליים על מנת להיערך אליהם בהתאם ולא להתאכזב אחרי הרכישה.

יתרון מרכזי של תריסים חשמליים הוא עיצוב – תריסים חשמליים נהנים ממראה מודרני ומסוגנן, ותורמים לא רק לאיכות חיינו ולנוחותם אלא גם ליופיו של כל חדר בו הם מותקנים. גם האפשרות לשחק עם זוויות השלבים, ואפילו לכוונן כל שלב באופן ייחודי לו, מקנה לנו שליטה טובה יותר בכמות האור הנכנסת לחדר, מידת האוורור, הטמפרטורה שתשרור בחדר – ובנוסף מאפשרת ליצור משחקי אור וצל שמכניסים חיים לבית.

לצד כל היתרונות הרבים של תריסים חשמליים, יש להם גם חסרונות – ובפרט המחיר. נכון לעכשיו, תריסים חשמליים יקרים יותר מתריסים רגילים. אמנם לא מדובר במוצר לעשירים בלבד, אולם בכל זאת אי אפשר להתעלם מההפרש במחיר (אם כי, סביר להניח, הפערים ילכו ויצטמצמו עם השתכללות הטכנולוגיות של ייצור תריסים חשמליים). גם תיקון תריסים חשמליים דורש השקעה כספית מעט גבוהה יותר מתיקון תריסים רגילים, במיוחד אם מדובר בהחלפת מנוע. מצד שני, המנועים של תריסים חשמליים הופכים כל הזמן ליותר איכותיים ויותר עמידים – כך שעלות החלפת מנוע בתריסים חשמליים הופכת לשיקול תיאורטי בלבד, ויותר ויותר אנשים מוכנים לקחת את ה"סיכון" ולרכוש תריסים חשמליים המשדרגים פלאים את איכות חייהם.

פוסטים נוספים בנושא

תגיות

שתף חברים

כתוב תגובה