אופטומטריסט מומלץ בתל אביב

אוק' 18, 2018 על ידי galsiteit

יכולת הראייה שלנו הינה רבת חשיבות במיוחד. בהתאם, בכל מקרה שבו ישנה בעיה כלשהי אשר עלולה לפגוע ביכולת חיונית זו, ובהקשר זה כדאי לזכור שהעיניים מתאפיינות ברגישות גבוהה מאוד, חשוב לפנות לאיש מקצוע מנוסה ומיומן. כדאי לדעת שבמקרים רבים איש המקצוע הנכון אליו יש לפנות הוא לאו דווקא רופא עיניים אלא אופטומטריסט וכמובן שכדאי לחפש אופטומטריסט מומלץ. בעמוד זה ישנו מידע מפורט אודות תחומי ההתמחות של האופטומטריסטים והפעולות שהם מוסמכים לבצע וכן המלצות שיעזרו לכם למצוא את איש המקצוע המתאים ביותר עבורכם.

במה מתמחים אופטומטריסטים?

אופטומטריסט מוסמך לבצע שלל פעולות. ביניהן: התאמת משקפי ראייה או עדשות מגע מולטיפוקל, התאמת עדשות מגע לבעלי קרטוקונוס (או פתרון אחר אם העדשות אינן מספיקות), מציאת פתרונות לבעיות הקשורות לראייה ובהן פזילה (הן של ילדים והן של מבוגרים), קטרקט, צילינדר גבוה ועוד, בדיקות שגרתיות שכדאי לבצע בתדירות קבועה על-מנת לאתר מוקדם ככל האפשר כל בעיה שעלולה להחמיר ולפגוע בראייה, ועוד.

מה ההבדל בין אופטומטריסט לרופא עיניים ומה כוללת הכשרת האופטומטריסטים?

בעוד רופאי העיניים מתמקדים בבדיקת העיניים עצמן, האופטומטריסטים בוחנים את הראייה מנקודת מבט רחבה יותר. ההכשרה של אופטומטריסט מומלץ בתל אביב (וגם, כמובן, אופטומטריסטית מומלצת) כוללת לימודים שנמשכים 4 שנים וכן בחינת הסמכה ייעודית של משרד הבריאות. תחומי הידע שבהם שולטים האופטומטריסטים רבים ומגוונים וביניהם ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, ביופיזיקה, ביוכימיה וגנטיקה. המבט המקצועי של האופטומטריסט מופנה כאמור אל הראייה בכללותה, ובין השאר נבדקות הראייה לקרוב, הראייה לרחוק, המיקוד, החדות ועוד, וכן מאותרות ומאובחנות בעיות שונות כגון עין עצלה, פזילה, קטרקט, עיוורון צבעים וגם מצוקות מורכבות יותר.

מה הופך אופטומטריסט למומלץ?

אופטומטריסט מומלץ בתל אביב הוא מי שמתאפיין בניסיון נרחב במיוחד, מצויד במכשור המתקדם ביותר בתחום, אמון על אבחון מקצועי של כל בעיה על בסיס בקיאות מירבית ובנוסף לכל הנ”ל מקפיד על יחס קשוב ואנושי לכל המטופלים.

הניסיון הוא בסיס הכרחי לאבחון מדויק לחלוטין של כל בעיה ומציאת הפתרון האופטימלי עבורה. כשמחפשים אופטומטריסט בתל אביב (או אופטומטריסטית בתל אביב, כמובן), כדאי להעדיף אנשי מקצוע שיש להם לא “רק” ניסיון נרחב באופן כללי אלא גם ניסיון ספציפי עשיר שרלוונטי לבעיה שאיתה אתם מתמודדים (למשל התאמת עדשות מגע אחרי ניתוח השתלת קרנית במקרים של קרטוקונוס).

מכשור מתקדם הוא כמובן הכרחי על-מנת להבטיח אבחון מדויק לחלוטין. כך למשל כשנדרשת בחינה מדוקדקת לגבי מצבה של מערכת העצבים בעיניים המכשיר המתאים הוא אוטופרקטומטר. בקיאות מקצועית מרבית נדרשת באופן טבעי על-מנת להסיק את המסקנות הנכונות מממצאי המכשירים השונים – כאמור הכשרת אופטומטריסטים הינה ממושכת למדי, 4 שנים, וגם המבחן שעורך משרד הבריאות בטרם יעניק רישיון לאנשי מקצוע בתחום זה אינו קל.

המרכיב החמקמק ביותר בזיהוי אופטומטריסט מומלץ בתל אביב הוא האנושיות. אמנם אופטומטריסטים בוחנים יכולות טכניות, מודדים את עובי הקרנית ומפעילים מכשירים שונים, אבל בסופו של דבר ניצב מולם בן אדם, וחשוב מאוד שהם יצליחו לראות אותו, להקשיב לו ולרצות באמת ומכל הלב לעזור לו. תכונות חשובות נוספות לכל אופטומטריסט ואופטומטריסטית הן סבלנות ושלווה, כך שניתן יהיה להקנות למטופלים את הביטחון שהם בידיים טובות ובדרך לפתרון מיטבי לבעיה ממנה הם סובלים.

למידע נוספף אודות אופטומטריס תל אביב לחצו על הקישור הבא:

https://www.arzavision.co.il

פוסטים נוספים בנושא

תגיות

שתף חברים

כתוב תגובה