ייעול עבודת שיפוץ דירה – איך לעשות זאת?

דצמ' 6, 2018 על ידי galsiteit

רבים מאיתנו חולמים על שיפוץ דירה אבל חוששים, מאוד, לנסות לממש את החלום ולהפוך אותו למציאות שבה הבית שלנו מסב לנו נחת רבה במיוחד. כשבוחנים את הסיבות העיקריות לחשש ולרתיעה מפני התהליך, הסיבה העיקרית היא המשוואה שיפוץ = בלגן. אצל רובנו שיפוץ בית מזוהה עם לכלוך, בלגן ושיבוש השגרה – ולפרק זמן ארוך, ארוך מדי. איך בכל זאת מתגברים על החשש המובן ויוצאים לדרך? בעמוד זה תמצאו המלצות לגבי ייעול עבודות שיפוץ דירות כך שניתן יהיה להשלים אותן במינימום זמן ובלגן.

סוף מעשה במחשבה (מקצועית) תחילה

את הטיפ הראשון בדרך לשיפוץ בית שלא רק התוצאה שלו תעלה חיוך רחב על השפתיים שלנו אלא גם הדרך אליה מספקים חז”ל: סוף מעשה במחשבה תחילה הוא עצה שתקפה למרבית תחומי החיים ובפרט לשיפוצים – כשבמקרה של שיפוץ בית ההמלצה היא לא רק על מחשבה אלא על מחשבה מקצועית.

למה תכנון מוקפד של הליך השיפוץ על-ידי מעצבת פנים בעל/ת ניסיון בשיפוצים מבטיח יעילות מקסימלית? ראשית, יבוצעו אך ורק הפעולות הנחוצות באמת ולא יתבזבז זמן יקר על שינויים שאינם הכרחיים או על תיקון מה שאין צורך לתקן. שנית, סדר הפעולות יהיה כזה שתימנע התופעה של המתנה מיותרת בין שלב לשלב וימי עבודה שלא מתבצע בהם כמעט כלום. שלישית, כל פעולה בפני עצמה תתבצע באופן הטוב ביותר האפשרי, ובסך הכל תוכלו ליהנות אפילו משיפוץ מקיף במיוחד תוך 21 ימי עבודה לכל היותר.

בחירה נכונה של אנשי המקצוע

עוד סיבה טובה לבחור במעצב/ת פנים עם ניסיון בשיפוץ בתים היא שאותם אנשי מקצוע יסייעו לכם לבחור נכון את שאר הספקים,ספקי החומר הלבן הדרושים לטובת השיפוץ:  אנשי מזגנים, מומחים לפרקטים, אנשי אלומיניום,חברות לכלים סניטריים וכו’. בחירה לא נכונה של בעל מקצוע או ספק חומר לבן, היא אחת הסיבות העיקריות לעיכובים במהלך שיפוצים ובאי עמידה בלוחות הזמנים של פרויקט שכזה – הן עקב חוסר מקצועיות והן עקב חוסר רצינות (כשלמשל אינסטלטור שלא מגיע ליום עבודה כי העדיף לבצע באותו יום עבודה אחרת מעכב את כל השיפוץ שכן ישנן פעולות שתלויות בו ובהשלמת החלק שלו בשיפוץ).

גיבוש תקציב

מפתח חשוב נוסף לייעול שיפוץ דירות הוא גיבוש תקציב מדויק. למעשה אסור לצאת לדרך לפני שאתם יודעים בדיוק כמה כסף עומד לרשותכם – על בסיס מידע מוצק ולא הערכות כלליות שעלולות להתגלות כשגויות או כאופטימיות יתר על המידה – ולפני שאתם מבינים מהי עלותו של השיפוץ בהתאם לציפיות שלכם ממנו. בלא מעט מקרים התחלת שיפוץ בית ללא תכנון פיננסי מתאים מובילה לכך שבעיצומן של העבודות אין כסף פנוי לרכישת חומרי גלם הכרחיים והשיפוץ נתקע. על-מנת להימנע מכך ומהבלגן שמתמשך שלא לצורך, חשוב ליישם את הכלל סוף מעשה במחשבה תחילה גם בהיבט הפיננסי.

פוסטים נוספים בנושא

תגיות

שתף חברים

כתוב תגובה