אופניים חשמליות

מרץ 20, 2011 על ידי מערכת

אופניים חשמליות הן אופניים שהותקן עליהן מנוע שמסב אותן לאופניים חשמליות, או אופניים שייעודן המקורי הוא להיות אופניים חשמליות, והן מגיעות עם המנוע כבר מותקן עליהן. כיום יכולים גם ישראלים לרכוב על אופניים חשמליות, מאז שעבר החוק שמאשר רכיבה על אופניים חשמליות. ניתן להסב כל אופניים שרוצים לאופניים חשמליות, וכך לנסוע במהירות של עד שלושים קמ"ש ללא צורך ברישיון נהיגה משום סוג. יחד עם זאת, יש לנסוע באופניים תוך שמירה על כללי בטיחות חשובים, כדי לשמור על רכיבה בטוחה וללא תקלות או בעיות.

אופניים חשמליות הופכות לנפוצות יותר ויותר, ואנשים רבים מגלים כמה שמדובר בכלי תחבורה נוח ושימושי. האופניים החשמליות מתאימות לצעירים אך גם למבוגרים. היתרון הגדול של האופניים החשמליות נעוץ בכך שההנעה היא חשמלית, ואין צורך בהפעלת כוח רב לתחילת הנסיעה. כמו כן, עם אופניים חשמליות קל לרכוב לאורך זמן, בעליות ובסיבובים מפותלים, וכמובן קל מאוד לנסוע ברחובות של ערים, וכך לחסוך זמן וגם למנוע זיהום אוויר.

כיצד תשיגו לעצמכם אופניים חשמליות? ניתן לקחת את האופניים הפרטיות שיש לכם לאחד מבתי העסק שמציעים שירות של הסבת אופניים לחשמליות על ידי הוספה של מנוע. אם אין לכם אופניים, אתם יכולים לרכוש אופניים חשמליות שכך יוצרו. חשוב להגיע לבית עסק מקצועי שיש לכם המלצות עליו ושנראה לכם אמין והוגן. על האופניים ניתן להרכיב מנוע משני סוגים- מנועי שרשרת שמתחברים ישירות למערכת ההילוכים של האופניים, או מנועים ציריים, שמתחברים לציר של הגלגל הקדמי או האחורי. כדאי להתייעץ עם איש מקצוע או אדם שמבין בתחום, ולבחור בסוג המנוע שנראה לכם יותר.

אם אתם רוצים לרכוש אופניים חשמליות חדשות, כדאי לשקול רכישה של אופניים חשמליות מתקפלות, כיוון שאלו בעלות יתרונות רבים. כשמם- אופניים מתקפלות ניתן לקפל. כך למשל ניתן לעלות איתם לרכבת, לנסוע לתחנת היעד ומשם להמשיך ישר ברכיבה על האופניים החשמליות. אופניים מתקפלות הן קלות מאוד במקרים רבים, כך שלא יהיה לכם קשה לשאת אותם עימכם ברכבת או בתא המטען של הרכב הפרטי. אם אתם מסיעים אותן ברכב הפרטי, אין צורך במתקני נשיאה מיוחדים ויקרים, האופניים המתקפלות ייכנסו ישירות לתא המטען בקלות ובפשטות.

כיום, אנשים רבים מחפשים דרך אחרת לנסיעה יום יומית למקום העבודה שלהם. לאנשים רבים נמאס מהפקקים, מזיהום האוויר שהם יוצרים ומעלויות הדלק שרק הולכות וגוברות. שימוש באלטרנטיבות הופך לנפוץ יותר ויותר, וישנם אף בתי עסק שמעודדים שימוש באלטרנטיבות אלו. אופניים חשמליות הן אופציה מצוינת.

על ידי השקעה חד פעמית אתם מקבלים כלי תחבורה נוח ויעיל, שמגיע למהירות סבירה אך עדיין בטוחה לרכיבה, שניתן לרכוב עליו בלי צורך ברישיון מיוחד או בלמידה והתנסות מרובים, ושמסיע אתכם ממקום למקום בצורה קלה, פשוטה ונוחה. כמו כן, מכיוון שהמנוע של האופניים החשמליות פועל בעזרת סוללה, אנו מצמצמים את זיהום האוויר הכבד ששורר בערים הגדולות. האופניים החשמליות הופכות לנפוצות יותר ויותר, ואולי לא רחוק היום שבו נראה את רוב האנשים נוסעים לעבודה רכובים על אופניים חשמליות.

פוסטים נוספים בנושא

תגיות

שתף חברים

3 תגובות

 1. Ybussi

  מאז שיש לי אופניים חשמליות זה פשוט חלום. החיים בתל אביב מעולם לא נעשו קלים יותר. פעם הייתי הולך ברגל והיו םאני נוסע רק באופניים החשמליות שלי. אני רוצה לומר לך שחברה שלי אומרת שנהייתי עצלן מאז שיש לי אותם והאמת קצת שכחתי איך לדווש….

 2. איתי פז

  מסכים לגמרי… עם האופניים החשמליות
  אני חווה את העיר בצורה אחרת לגמרי, אין בעיות חניה, מה יותר מזה :)

  • מערכת

   אנחנו שמחים לשמוע שאתם מרוצים מהמעבר לכלי רכב חשמליים אישיים כמו אופניים חשמליים וקורקינטים, עכשיו רק נשאר שהרגולציה בארץ תתיישר לכיוון הכלים האיכותיים ושהמדינה תתמוך במהלך החשוב כל כך לסביבה ולאיכות החיים של כולנו.

כתוב תגובה