יתרונות וחסרונות של תריסים חשמליים

יולי 27, 2011 על ידי מערכת

במדינת ישראל יש כ-300 ימי שמש בשנה ואין ישראלי אחד שלא מכיר בחשיבות של תריסים בבית, במשרד ובכל מקום. אנו חייבים תריסים והשאלה היא רק אלו תריסים נתקין. בשנים האחרונות, ביותר ויותר מבנים מותקנים תריסים חשמליים כחלק מתהליך המודרניזציה שאנו עוברים והדבר הופך כמעט לסטנדרט.

יש לדעת ולהכיר את אותם תריסים חשמליים כדי לומר האם הם טובים לנו או שמא מדובר בהמצאה מסורבלת מדי. בכל מקרה, את הצורך בתריסים אנו לא יכולים להסתיר ובית ללא תריסים בישראל דינו להתחמם עוד ועוד. לתריסים כהמצאה יש רק יתרונות, אך השאלה היא לגבי תריסים חשמליים וטיבם.

הנוחות של תריסים חשמליים

ראשית, מדובר על הנוחות. בניגוד לתריסי גלילה רגילים שאנו צריכים להעלות ולהוריד ביד, תריסים חשמליים באים עם הפטנט החשמלי ומעניקים לנו את הנוחת האופטימאלית. אין כמו הורדת והעלאת תריס גדול שנמצא בסלון. לאור המצאת התריסים החשמליים, החלונות כבר גדולים יותר ולכן יש אפשרות לשנות את גובה התריס.

לחיצת כפתור מעלה ומורידה את התריסים החשמליים לכל גובה,  זאת במקום לנסות ולעשות זאת ידנית כאשר התריס גדול ומאסיבי, פעולה המאמצת מאוד את השרירים. בנוסף לכך מדובר על תריסי הרמטיים יותר. בתריסים הידניים ישנם חרכים שיכולים עוד להכניס אור כאשר רוצים הצללה מוחלטת.

תריסים ואבטחה

יתרון מאוד גדול של התריסים החשמליים הוא היכולת שלהם להיות בנויים מחומרים עמידים בפני פריצות. לא חייבים לייצר תריסים חשמליים אך ורק מפלסטיק ולא רק מאלומיניום, אלא ניתן בהחלט גם לייצר את התריסים מחומרים עמידים יותר, כך שלאחר סגירת התריס בלילה אפשר להתייחס אליהם כאל סורגים.

הדבר כמובן מתאים בעיקר לתריסי גלילה חשמליים שמוצעים לעסקים, שם יש צורך מאוד גדול באבטחת המקום בשעות שבהן העסק לא פועל. מעבר לכך, יש כמה נקודות שצריך להתייחס אליהן כאל חיסרון בתחום ולמרות התפתחות הטכנולוגיה בתחום של תריסים חשמליים, עדיין צריך לשים לב לכמה דברים הטעונים שיפור.

חסרונות במנגנון החשמלי של תריסים חשמליים

אמנם המנגנון החשמלי הוא אחד הפיתוחים הטובים ביותר שהותאמו לצרכים ביתיים ועסקיים, אך יש לו גם לא מעט תקלות. מנגנון חשמלי מתקלקל בתדירות גבוהה יותר מאשר מנגנון ידני וצריך לקחת זאת בחשבון כאשר מתכוונים לרכוש תריס חשמלי ומעבר לכך, יכולות להיות מספר תקלות במנגנון שצריך להכיר אותם לפני הרכישה.

קודם כל, תקלה במתג ההפעלה והכיבוי של המנגנון תוקעת את התריס ולמעשה אין שום דרך אחרת להעלות או להוריד את התריס. שנית, יכולה להיות תקלה של נתק בין שלבי התריס ולמעשה לא תוכל להיות פתיחה טובה או סגירה איכותית עד שתתוקן הבעיה. מעבר לכך, כל בעיה אחרת של המנגנון דורשת טכנאי מוסמך.

פוסטים נוספים בנושא

תגיות

שתף חברים

כתוב תגובה