אופניים חשמליים – לחסוך את תלאות הרכב

נסיעה על 10 קמ"ש לאורך איילון בסוף של יום כדי לשוב הביתה, זיהום אוויר בלתי פוסק של פליטת גזים רעילים לאוויר, הוצאות שוטפות ובלתי נדלות שטיפול ותחזוק הרכב – כיום יתרונות אופניים חשמליים חוסכים מאיתנו את התלאות האלו. כמה פעמים השתרכת מאחורי שובל מכוניות איטי ומצאת את עצמך מקלל את

נסיעה על 10 קמ"ש לאורך איילון בסוף של יום כדי לשוב הביתה, זיהום אוויר בלתי פוסק של פליטת גזים רעילים לאוויר, הוצאות שוטפות ובלתי נדלות שטיפול ותחזוק הרכב – כיום יתרונות אופניים חשמליים חוסכים מאיתנו את התלאות האלו.

כמה פעמים השתרכת מאחורי שובל מכוניות איטי ומצאת את עצמך מקלל את העולם ואשתו? כמה פעמים ייחלת לרמזור להתחלף כבר לירוק כי אתה מאחר לפגישת עבודה או לאסוף את הילד מהכדורגל? ישראלי מממוצע מבזבז בין שעתיים לשלוש שעות ממהלך יומו על נסיעות ברכב, זמן אותו יכול היה להשקיע בספר טוב, בזמן איכות עם האישה או בעשיית ספורט – זמן אותו הוא מבזבז על צבירת עצבים ותסכול בקופסת המכונית. עכשיו מה היית אומר אם הייתה בפניך אלטרנטיבה אחרת שתחסוך ממך את הרמזור האדום ואת הפקק הביתה? האלטרנטיבה הזו נקראת אופניים חשמליים. הרעיון מאוד פשוט, לקחו אופניים רגילים והרכיבו עליהם ערכה חשמלית הכוללת בין השאר, מנוע ומצבר, וכך הפכו את כלי התחבורה הדו-גלגלי לכלי תחבורה שמגיע למהירות של עד 30 קמ"ש ולמרחק של בין 30-20 ק"מ בטעינה אחת וכך יצרו לאופנים יתרון משמעותי על פני המכונית.

אופניים חשמליים

פרט ליתרונות אופניים חשמליים בזירת הכביש, רכישת האופניים תורמת תרומה עצומה למלחמה האנושית בזיהום האוויר העולמי. כיום רבים מאיתנו חיים בתפישה כי מגורים בעיר צריך להיות מלווה בחיים באיכות אוויר נמוכה יותר, וכי "אי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה" אלא צריך לחיות עם ההשלכות, ורובנו גם חיים איתן. אך מה אם זה לא היה צריך להיות כך? מה עם היינו יכולים לחיות בעיר עם כל היתרונות המשתמעות מכך ועדיין ליהנות מאיכות אוויר גבוהה. כיום האוויר אותו אנו נושמים בערים נמצא מעבר לקו האדום אשר גורם לנזקים בריאותיים, מצב זה, ששאוב כתוצאה משריפת דלק מוגברת, כלומר בעיקר משימוש בכלי רכב, עשוי רק להחמיר עם השנים אם נמשיך לחיות באופן הזהה לימינו. מעבר לאופניים חשמליים יכול לשנות זאת, רכיבה על אופניים חשמליות מספק את היתרון של ריבה שקטה ללא עשיית רעש עירוני בו אנחנו כל כך מורגלים. אך מעבר לזה, מאפשרת נסיעה ללא פליטת גזים רעילים לאטמוספרה וללא הרעלת סביבתנו או ילדינו.

עלות שנתית ממוצעת של רכב משפחתי בן כשלוש שנים (1,600 סמ"ק) הנוסע כ-15 אלף ק"מ בשנה מגיע לכ-30,000 שקל. סכום שממחיש לא רק את החור העמוק שרכב יוצר בחשבון הבנק שלנו אלא גם את הזמן שהוא תובע מאיתנו למילוי דלק, טיפולים שוטפים, ביקור במוסך, טסטים ועוד. אחזקה של אופניים חשמליים מצריכה השקעה מזערית לעומת דרישות הרכב הארבע גלגלי וכן ההוצאה הכספית על אופניים חשמליים הינה נמוכה בהרבה מה שיוצר יתרון נוסף לאופניים החשמליים על פני הרכב הממונע. אופניים חשמליים יכולים להירכש כאופניים עליהם מותקנת מערכת החשמל או כערכת חשמל אותה ניתן להרכיב על האופניים הפרטיים שלכם. עלות אופניים חשמליים נעה בין 3,000- 9,000 שקל, תלוי בסוג האופניים ובסוג ערכת החשמל וכוח המנוע וסוללת האופניים, אך איך שלא מסתכלים על זה, נסיעה על אופניים חשמליים מהווים יתרון ברור על נסיעה ברכב ממונע, הן מבחינה סביבתית, הן מבחינה כספית והן על מנת לחסוך בזמן יקר מפז ואלי חשוב יותר – בעצבים שלנו.

    Scroll to top caret