אופניים- משדרג את החיים שלנו

הידעת?! יומו של האדם הממוצע לפני מאה שנה הורכב מ-12 שעות של פעילות ספורטיבית, וזאת עלומת ימינו בו האדם המערבי הממוצע פועל בין שעה לשעתיים בלבד ביממה. למרות עובדה זו, רבים האנשים שבוחרים ליהנות מגופם ומיכולותיו, אחת מהדרכים לעשות זאת היא באמצעות האופניים. רכיבה על אופניים משדרגת את חיינו במספר

הידעת?! יומו של האדם הממוצע לפני מאה שנה הורכב מ-12 שעות של פעילות ספורטיבית, וזאת עלומת ימינו בו האדם המערבי הממוצע פועל בין שעה לשעתיים בלבד ביממה. למרות עובדה זו, רבים האנשים שבוחרים ליהנות מגופם ומיכולותיו, אחת מהדרכים לעשות זאת היא באמצעות האופניים. רכיבה על אופניים משדרגת את חיינו במספר אופנים שונים:

1. פעילות גופנית בכלל, ורכיבה על אופניים בפרט מגבירים את קצב חילופים החומרים בגוף, הן בזמן פעילות ספורטיבית אך גם בזמן מנוחה. הסיבה לכך טמונה בשרירים שלנו בעיקר, פעילות אנ-אירובית מפתחת את השרירים שלנו, כלומר מגדילה את מסת השריר בגופינו, השריר, הוא כמו תנור, שורף אנרגיה באופן תמידי, ככל שנגדיל את המסה שלו יותר, כך גם הגוף שלנו יוציא יותר אנרגיה, גם בזמן שאנחנו שרועים על הספה מול הטלוויזיה או ספר טוב.

2. רכיבה היא לא רק אמצעי מצוין לשמירה על משקל תקין ובריאות הגוף, אלא אמצעי מעולה לשמירה על בריאות נפשית תקינה. הרוכבים המושבעים יכולים להעיד כי מאז שאימצו את כלי הרכיבה, הם מרגישים רעננים, ומרוכזים יותר מאי פעם. מעבר לכך, פעילות ספורטיבית משחררת הורמון במוח האחראי לתחושת הנעימות שלנו, ולשמחת החיים. כבר הוכח בעבר שרכיבה על אופניים גורמת לנו להרגיש טוב יותר, הן בשל הביצועים שלנו שמשתפרים והן מצב הרוח שלנו שהופך למרומם יותר.

3. רכיבה על אופניים תורמת בעוד מספר אופנים לחיינו, באופן עקיף יותר – פיתוח הגוף שלנו, שיפור היכולות המוטוריות, הקואורדינציה בגופינו, מצב הרוח שלנו – הכול בסופו של דבר מביא לשיפור בביטחון העצמי, בדימוי העצמי שלנו ובאופן בו אנו תופשים את עצמנו. יש כאלו שיוציאו כספי עתק על קניות חוזרות ונשנות, לא באמת בשביל לחדש את המלתחה המתיישנת, אלא כדי לשפר את מצב הרוח, לשפר את הדימוי העצמי שחסר לרבים מאיתנו – רכיבה עושה בדיוק את זה, רק עם הרבה פחות כסף.

אופניים

ישנם סוגים שונים של אופניים, ביניהם אופני הרים ואופני כביש:

אופני הרים – ישנם שלושה פרמטרים עיקריים שמבדילים בין אופניים רגילים לאופני הרים:

1. בולמי זעזועים, אחורי וקדמי, המיועדים לרכיבה בטוחה יותר בכל דרך שאינה סלולה.

2. השלדה בנויה כך שהרוכב יושב בצורה בה זעזועים בדרך פוגעים בפריסה רחבה של איברי הגוף, כך שאין איבר אחד שחוטף איזה זעזוע וכך מונע נזק לגופינו בעליות על מהמורות או מכשולים בדרך. כמו כן, באופני הרים משקל הרוכב נפרש על החלק הקדמי והאחורי של האופניים באופן שווה, מה שמקל על הרכיבה ועל ביצועי הרוכב.

3. אופני הרים מורכבים מצמיגים ומשלדה שאמורים לספוג זעזועים בדרך הררית, קפיצות עם האופניים או נפילות.

אופני כביש – אופני כביש מיועדים בעיקר לרכיבה על דרך סלולה, והיתרון העיקרי שלהם הוא בהתאמתם לנסיעה מהירה, בכך אופניים אלו מתאימים במיוחד למרוצי אופניים. אופני כביש מאופיינים במספר פרמטרים עיקריים:

1. אופני כביש בנויים ללא בולמי זעזועים, בשל היכולת שלהם להאט את האופניים.

2. בעלי משקל מינימליסטי שנוע להקל על הרוכב ולאפשר האצה מקסימאלית של האופניים, הן במישור אך במיוחד בעליות.

מבנה שלדת אופני כביש עשוי מתרכובת של מתכות, סגסוגות, עם מאפיינים של קשיחות מצד אחד אך גם יכולת לספוג זעזועים מצד שני.

    Scroll to top caret