השכרת אוהלים- כל התשובות לשאלות

אוהלים מלווים את המין האנושי מזה שנים רבות רבות רבות, וגם כיום האוהל הוא פתרון קל ואפקטיבי עבור מגוון רחב של מצבים: עבור קרקס שנודד ממקום למקום וזקוק למשכן להופעות בכל לוקיישן אליו הוא מגיע; ללינה במהלך טיולים בחיק הטבע למי שמעדיף את האופציה הזו על פני אחיותיה הבורגניות ומוקפות

אוהלים מלווים את המין האנושי מזה שנים רבות רבות רבות, וגם כיום האוהל הוא פתרון קל ואפקטיבי עבור מגוון רחב של מצבים: עבור קרקס שנודד ממקום למקום וזקוק למשכן להופעות בכל לוקיישן אליו הוא מגיע; ללינה במהלך טיולים בחיק הטבע למי שמעדיף את האופציה הזו על פני אחיותיה הבורגניות ומוקפות הבטון; לתערוכות וירידים; למגורים (בין אם בבסיסי צה"ל ובין אם למי שמחפשים פתרונות דיור אלטרנטיביים, כשבמקרים אלה מדובר בדרך כלל באוהלים משוכללים כגון יורט); ועוד. למי שלא זקוק לאוהל בדרך קבע הפתרון האופטימלי הוא השכרת אוהלים, בדיוק בהתאם לצרכיו.

השכרת אוהלים

השכרת אוהלים: על בטיחות לא מתפשרים

המרכיב הראשון שאותו חובה לוודא כשפונים לחברות השונות המתמחות בהשכרת אוהלים הוא הבטיחות.

בין אם מדובר באוהל שמארח תערוכה, בין אם זהו אוהל אבלים ובין אם לכל מטרה אחרת, סביר להניח שהאוהל יארח מספר רב של אנשים, ואנחנו מחויבים לשלומם וביטחונם, כך שחובה לוודא כי האוהל עומד בכל התקנים הרלוונטיים העדכניים.

עוד כדאי לדעת שהקמתו של אוהל מחייבת אישור של מהנדס קונסטרוקציה מוסמך, שבוחן את הדרך שבה הוקם האוהל ומוודא כי אין בה ליקויים אשר עלולים לגרום לקריסתו או לכל בעיה אחרת.

כמה שטח נדרש עבור אוהל?

פרמטר חשוב אחר שיש לבחון היטב כשמחפשים אוהל להשכרה הוא הגודל שלו.

מצד אחד אנחנו רוצים אוהל שיהיה מספיק מרווח כדי לקלוט את כל מי שאמור להגיע ליריד/ אירוע/ ניחום אבלים, ובנוסף להבטיח שלא תהיה צפיפות בתוך האוהל, ומצד שני גם אוהל גדול מדי עלול לעורר תחושות לא נעימות (דמיינו אוהל רחב מימדים עם כמות קטנה יחסית של אנשים – הדבר עלול ליצור תחושה של אירוע שלא מתרומם אם מדובר באירוע משמח, תערוכה לא מעניינת וכו’).

עוד כדאי לזכור שגודלו של השטח שעליו מוקם האוהל צריך להיות כ-50% יותר מגודל האוהל עצמו, וגם לכך כמובן משקל בעת בחירת האוהל.

במידה ובשטח שעליו אמור להיות מוקם האוהל ישנם מכשולים כאלה או אחרים דאגו ליידע את אנשי החברה להשכרת אוהלים שמהם אתם שוכרים את האוהל כדי שניתן יהיה למצוא פיתרון לכך.

השכרת אוהלים: הגנה מפני גשם

אמנם כמויות הגשם בישראל אינן גדולות, וגם בחורף ישנם ימים שטופי שמש רבים, אבל כמובן שכשוכרים אוהל בעונה זו, ואפילו בסתיו או בתחילת האביב, כדאי להיערך בהתאם עם אוהלים שמספקים גם הגנה מפני הגשם.

האפשרויות העומדות בפני מי שמחפש אוהל להשכרה שמקנה הגנה מפני הגשם הם אוהלים על בסיס PVC או אוהלים על בסיס ברזנט. אופציה נוספת היא אוהל על בסיס בד נושם, שנחשב אסתטי יותר ובנוסף מבטיח כי לא תיווצר לחות גבוהה מדי בתוך האוהל.

עבור אירועים המתקיימים בשיא החורף כדאי לוודא גם כי האוהל עמיד בפני רוחות עזות, שכן ישנם גם ימים שכאלה.

    Scroll to top caret