חלונות אלומיניום- כל מה שרציתם לדעת

האלומיניום הוא היסוד השלישי הנפוץ ביותר בטבע, ובין הפופולאריים לשימוש לצורכי בנייה ועיצוב. יתרונות מתכת האלומיניום, חוזק, המשקל הקל יחסית, העמידות בפני קורוזיה והתחמצנות, הם שהפכו אותה למתכת הפופולארית שהיא כיום בתחום הבניה. כל תכונותיה של האלומיניום הפכו את המתכת לחומר יחסית זול בשוק וכך גם קל יותר למכירה. מאפיין

האלומיניום הוא היסוד השלישי הנפוץ ביותר בטבע, ובין הפופולאריים לשימוש לצורכי בנייה ועיצוב. יתרונות מתכת האלומיניום, חוזק, המשקל הקל יחסית, העמידות בפני קורוזיה והתחמצנות, הם שהפכו אותה למתכת הפופולארית שהיא כיום בתחום הבניה. כל תכונותיה של האלומיניום הפכו את המתכת לחומר יחסית זול בשוק וכך גם קל יותר למכירה.
מאפיין פלאי של סוג המתכת, אלומיניום, הוא היכולת לבודד, בעת תקופת החורף הקצר, האלומיניום הוא החומר הטוב ביותר להשאיר את חום הבית בפנים, ובחודשי הקיץ הארוכים להשאיר את חום השמש מחוץ לכותלי הבית הקריר. חלונות אלומיניום, המצאה יחסית חדשה שניתן לראות בבתים שנבנו בעשרים השנים האחרונות, מהווים יתרון נוסף בעמידות למים, וזאת בניגוד לחלונות הנפוצים בבתים ישנים יותר, אז נבנו מעץ, שהיו עם גשמי החורף מתבלים יותר ויותר עד שניתן לזהות בסופו של דבר, נזילת מים דרך העץ השחוק אל קירות הבית.

חלונות אלומיניום

בטיחות:

יתרון נוסף שיש בחלונות אלומיניום הוא בביטחון שהמתכת מאפשרת לעומת העץ. ראשית היכולת להתקין מנעולים וסורגים בטיחותיים על גביהם, כהגנה מפני פריצות לבתים, מה שמקשה לעשייה בחלונות מעץ. כמו כן, בעת שריפות (חלילה), אי אפשר להתעלם מכך שעץ בהיותו חומר זול יחסית הוא גם חומר דליק וידידותי לאש. התקנת חלונות אלומיניום מאפשרת הגנה נוספת מפני התלקחות מהירה בעת של שריפה בבית.

הכנות לרכישת חלונות אלומיניום:

ערכו רשימת הפתחים בבית שעתידים להיות מאלומיניום, חלונות ודלתות, גובה ורחב כל פתח, מספר הפתחים, מיקומם ומגבלות או רצונות אישיים שלכם בהתם למיקומם, כמו למשל: חלונות הזזה, פתיחה פנימה או החוצה וכו’. תכנון סוג החלון או הדלת צריך להיות מחושב וחכם, ובהתאם לעיצוב הבית, כך למשל דלת למרפסת יכולה להיות של פתיחה כלפי פנים אך תהווה בעיה אם אתם מתכננים למקם ספה ליד, או למשל במקרה של חלון, רבים יעדיפו לתלות דברים מתחת לחלון בכדי לחסוך מקום בחדר, תכנון זה לא יתאפשר אם תבחרו בחלון הנפתח פנימה.

תריסי אלומיניום:

כיום ניתן לראות בנוף העורבני יותר ויותר תריסי אלומיניום שמחליפים את התריסים מפלסטיק, או בבתים עתיקים יותר – מעץ. תריסי אלומיניום יוצרים מראה מרשים ואלגנטי הרבה יותר מכל השאר, מאפשרים (למי שחפץ בכך) פתיחה וסגירה חשמלית על ידי שלט רחוק, אך חשוב מכך, הינם עמידים יותר לנזקי הסביבה ומשמשים כמקור הגנה נוסף על הבית במקום סורגים. תריסי אלומיניום תורמים לעיצוב הבית לא רק מבחינה אסטטית, אלא גם מתאימים לעיצוב הבית לפי תורת הפנג שווי, לפיה יש להכליל בכל חדר את אלמנט המתכת.

התקנה של חלונות אלומיניום היא לא רק צעד שמבצעים בעת בנייה של בית חדש או שיפוץ לקראת מעבר לבית ישן יחסית, אלא דרך מקובלת כחלק מביצוע שיפוצים קטנים ויחסית זולים בבית לקראת מכירתו. חלונות אלומיניום יוצרים מראה חדש יחסית ומתוחכם יותר מהעץ או הפלסטיק, לכן זוגות רבים שמבקשים למכור את הבית שלהם ומשפצים אותו קלות בכדי למכור אותו ביתר קלות, מחליפים את הפתחים בבתיהם למתכת האלומיניום במקום לבצע שינויים דרסטיים ויקרים בבית.

    Scroll to top caret