מנעולן- לא כזה פשוט

מנעולן הוא איש מקצוע המשמש כפורץ מנעולים וצילינדרים של דלתות ושל כספות בכל דרגות התחכום השונות, בהן מייצרים מנעולים כיום, כמו כן מנעולן מוכשר גם להתקנת מנעולים. בגלל שפורצים עובדים גם בסופי-שבוע או בשעות הקטנות של הלילה, מנעולנים עובדים בעולם רגיש שממצריך עבודה מיידית ללא עיכובים, כך שזהו מקצוע התובע

מנעולן הוא איש מקצוע המשמש כפורץ מנעולים וצילינדרים של דלתות ושל כספות בכל דרגות התחכום השונות, בהן מייצרים מנעולים כיום, כמו כן מנעולן מוכשר גם להתקנת מנעולים. בגלל שפורצים עובדים גם בסופי-שבוע או בשעות הקטנות של הלילה, מנעולנים עובדים בעולם רגיש שממצריך עבודה מיידית ללא עיכובים, כך שזהו מקצוע התובע עבודה של 24 שעות ביממה ובמהלך כל השבוע.

צעד ראשון ובסיסי לפני שאתם נותנים לאדם זר לקבוע את סוג המנעול של המבצר הפרטי שלכם, הוא לדרוש תעודות המוכיחות כי העסק בו אותו מנעולן עובד הינו כשר וחוקי, שעבר הכשרה מתאימה שהסמיכה אות ו למקצוע באחת מהחברות המובילות בשוק, ואולי החשוב מכל – שאותו מנעולן הינו נטול עבר פלילי. סימן נוסף שכדאי לשים לב אליו הוא באופן פעולת המנעולן בעת החלפת צילינדר או מנגנון הנעילה, ניתן להבחין אם אותו מנעולם הוא איש מקצוע מנוסה שיודע את העבודה שלו או חובבן-מתחזה.

מנעולן

אל תמהרו להזעיק מנעולן:

מנעול תקול הוא בהחלט עסק ביש, אי אפשר לצאת מהבית מבלי להשאיר אותו תחת השגחה. אין ספק שהדבר הראשון שהיינו רוצים לעשות כשדבר כזה קורה הוא להזעיק מנעולן, בוודאי כשאנחנו ממהרים לצאת מהבית למקום אחר. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם תמצאו את עצמכם עם מנעול תקול ועדיין תוכלו לתקן אותו מבלי להזמין איש מקצוע. מנעולן מקצועי וישר ישמח לסייע טלפונית במידה והבעיה היא פשוטה ולא מצריכה כלי מסוים או ידיים מיומנות ומקצועיות לטיפול בבעיה, לכן לפני שאתם מזמינים אליכם מנעולן היוועצו תחילה עם מנעולן מקצועי בטלפון על הצעד הבא הכי נכון לביצוע, אם המנעולן מספיק אמין הוא יסכים בשמחה להשקיע שתי דקות מזמנו במתן טיפ לפתרון הבעיה.

עשו זאת בעצמכם:

תתפלאו לקרוא כי ישנם מקרים בהם התקלה במנעול מאוד קלה לתפעול ויכולה להיעשות אפילו על ידכם.דוגמה אחת לכך היא כשהצילינדר חורק, נסו לשמן אותו באמצעות שמן מנעולים, או כל שמן שיש ברשותכם בבית, הבעיה עשויה להיפתר.

איזה מנעול להתקין:

אז ראשית, הבהרה חשובה: כל מנעול הוא בר פריצה. כל מנעולן שיאמר אחרת כנראה מסלף את המציאות. מי שהינו מיומן מספיק בפריצת מנעולים ידע לפרוץ כל דבר, השאלה היא כמה זמן ייקח לו לעשות את זה, מנעולים רבים הינם מספיק מתוחכמים בשביל להשהות את רגע הפריצה ויצריכו עבודה מספיק מרובה כך שהפורץ כבר יעדיף לוותר על התענוג ולפנות לבית שכן עם מנעול פחות מתוחכם.

כמו מנעול מתוחכם, כדי להרתיע פורץ מלהתעסק עם הבית שלכם, ניתן לשקול אופציה נוספת על מנת לאבטח את הבית והיא התקנה יותר ממנעול אחד. התקנת שני מנעולים (ואף יותר) מכפילה את משך זמן הפריצה וכך מרתיעה פורצים מלנסות בכלל לחדור אל הבית. כמו כן, התקנה של מנעול נוסף היא ביצירת מנעול "ספייר" בעת שהמנעול נשחק בצורה כלשהיא ולא מאפשר לנעול את הבית, המנעול השני יכול לשמש כמנעול בפני עצמו עד להתקנה מחודשת של המנעול התקול.

    Scroll to top caret