ניקוי מנדפים- למה זה סטנדרט בינלאומי?

תהליך ניקוי המנדפים נראה לבעלי עסק כמוני כעניין של מה בכך. מה כל כך חשוב בזה?! מדוע עלי להזמין חברה מיוחדת לניקוי מנדפים, בעוד אינני מזמין חברה מיוחדת לניקוי המקררים. ויותר מכל, למה זה מעניין כל כך את הרשויות? אז התחלתי לנבור בעניין ניקוי המנדפים. והעלתי מספר מסקנות מעניינות למדי.

תהליך ניקוי המנדפים נראה לבעלי עסק כמוני כעניין של מה בכך. מה כל כך חשוב בזה?! מדוע עלי להזמין חברה מיוחדת לניקוי מנדפים, בעוד אינני מזמין חברה מיוחדת לניקוי המקררים. ויותר מכל, למה זה מעניין כל כך את הרשויות?

אז התחלתי לנבור בעניין ניקוי המנדפים. והעלתי מספר מסקנות מעניינות למדי. מסתבר כי הניקוי הוא סטנדרט בינלאומי, ואין מדובר בהמצאה ישראלית הבאה לשנורר שוב כספים מבעלי העסק. דהיינו בכל העולם עסקים בעלי מטבח תעשייתי מחוייבים לבצע את הניקוי האמור. ועל מה בדיוק הסטנדרט הבינלאומי שם דגש? בטיחות.  אך מה הקשר בין הניקוי לבטיחות תהיתי.. ובכן, אדי השומן המתאדים לכיוון המנדף בזמן הבישול "נתקעים" שם.תהליך זה קורה מדי יום ביומו. ברמה מסוימת כמות השומן שהצטברה על המנדף מהווה סכנה בטיחותית, הרי מדובר בשומן שזהו חומר דליק ביותר. הניצוץ הקטן ביותר לכיוון המנדף יכול ליצור שריפה נוראית בחלל המטבח ואף גרוע יותר השריפה עלולה לעלות לעבר לארובה ומשם הבניין כולו יישרף. מה שנקרא קטסטרופה! ועל מה?! מעכבר נוצר פיל. אותו תרחיש "דמיוני" שתיארתי עתה הוא לא כל כך דמיוני. מקרים אלו שכיחים מספיק על מנת ששירותי מכבי אש יילחמו בהם בחומרה. עד לכדי אי קבלת רישיון עסק. המלחמה בשריפות במטבחים מתחילה בניקוי מנדפים.

ניקוי מנדפים

ניקוי מנדפים יסודי

ניקוי זה חייב להיות ניקוי יסודי. ומה זה ניקוי יסודי? האם ניקיון של עובדי המטבח בסוף יום הבישול הוא מספק? ובכן, אותם שומנים מצטברים לא רק על גוף המנדף אלא גם בתוך התעלות ובעיקולים. לאותם המקומות לא ניתן להגיע ללא ציוד מיוחד. לעיתים אף צריך לחתוך את התעלות על מנת ליצור פתחי גישה נוחים לניקוי מנדפים יסודי כאמור. שלא נודבר על חומרים תעשייתיים להמסת שומנים. חומרים אל מסוכנים מאד ויש להשתמש בהם אך ורק תוך כדי לבישת ציוד מגן מתאים כמו כפפות מיוחדות, מסכות עם מסננים מיוחדים המגנים משאיפת אדי החומרים הממיסים שומנים. לפיכך, אין לזלזל בעבודתם של החברות העוסקות בניקוי מנדפים. עבודה זו לא יכולה להעשות על ידי כל אחד וודאי שלא על ידי עובדי המטבח. כמובן שניקוי המנדף בסוף יום העבודה על ידי עובדי המטבח ממזערת את הצטברות השומנים, אך ניקוי יסודי עדין הכרחי.

הקשר בין ניקוי לחברת הביטוח שלכם

ומה באשר לחברות הביטוח? ובכן פרמיות הביטוח מחייבות בעלי עסק לבצע ניקוי מנדפים וכמו כן גם ניקוי ארובות. עסק אשר לא ממלא חובה זו ומבצע ניקוי לפי הפוליסת ביטוח שלו, עשוי למצוא את עצמו ללא כיסוי ביטוח. כמובן שבדרך כלל הוא ייגלה זאת כאשר יהיה מאוחר מדיי.
אז על מה צריך לשים דגש כאשר מזמינים ניקוי מנדפים מקצועי? ראשית, יסודיות העבודה. יש לבדוק כי הניקוי לא נעשה רק על פני השטח אלא גם לעומקו. הכוונה כמובן היא לניקוי התעלות והקימורים של התעלות, המפוח, וכמובן גם את המנדף עצמו. שנית, יש לוודא כי האישור שניתן ניתן על ידי חברה בעלת התקן המתאים למתן אישורים מסוג זה. אמינות החברה המבצעת את ניקוי המנדף היא חשובה לאין ערוך.

    Scroll to top caret