שמלות כלה- ליום המאושר בחייך

מדי שנה נערכות בארץ כמה עשרות אלפי חתונות. הבחירה איזו מבין שמלות הכלה הרבות האפשריות ללבוש ביום הכי חשוב בחיים אינה פשוטה. ההיצע המסחרר ומפלס ההתרגשות הגואה של העומדת להתחתן מקשים על הבחירה, מה גם שככל האמור בבגדים, המין האנושי – ובפרט הנשי – נוטה להתלבט ולהתחבט, וגם אחרי שכבר

מדי שנה נערכות בארץ כמה עשרות אלפי חתונות. הבחירה איזו מבין שמלות הכלה הרבות האפשריות ללבוש ביום הכי חשוב בחיים אינה פשוטה. ההיצע המסחרר ומפלס ההתרגשות הגואה של העומדת להתחתן מקשים על הבחירה, מה גם שככל האמור בבגדים, המין האנושי – ובפרט הנשי – נוטה להתלבט ולהתחבט, וגם אחרי שכבר רוכשים פריט לבוש עדיין מציפים אותנו סימני שאלה אם אכן בחרנו נכון.

כשמדובר בשמלות כלה, על אחת כמה וכמה הבחירה אינה קלה. כל אחת מאיתנו רוצה להיראות "מיליון דולר" ביום שעליו חלמה מכבר מגיל שלוש-ארבע בערך, וכמובן שהמרכיב העיקרי בלוק של הכלות הן השמלה שנבחרו.

הפרמטר העיקרי בבחירת השמלה הוא פשוט: השמלה שגורמת לכלה לבהוק ולזרוח. לפעמים אלו הן שמלות שנראות בדיוק כפי שפנטזנו עליהן כל החיים, ובמקרים אחרים דווקא השמלה שלכאורה אינן הטעם שלנו, אבל איכשהו התלבשו עלינו בול, יוצרות את הקסם הבלתי מוסבר והופכות את הכלות לחד-פעמיות ולמרהיבות עין.

החיפוש אחר שמלה עלול להיות מפרך (אם כי עדיין מהנה…). לפעמים עוד בטרם יוצאים לשוטטות בחנויות עצמן – שוטטות הכרוכה בהליכות רגליות מרובות או חיפושי חנייה מתישים – כדאי להסתובב קצת באינטרנט. מעצבי שמלה שמכבדים את עצמם מחזיקים אתרי אינטרנט יפהפיים, שבהם מוצגים מיטב הדגמים של השמלות שלהם. כך תוכלי להתרשם ישירות מאופי שמלות הכלה של אותו מעצב ולראות אם את מתחברת אליהן.

לחנויות עצמן כדאי להגיע עם מלוות – גם כדי לסחוט מהן קריאות התפעלות לנוכח המראה שלך בשמלות כלה רבות ולא רק אחת ביום החתונה, וגם כדי שהן יוכלו להזהיר אותך משמלות כלה לא מחמיאות, או לא מתאימות לך.

לרוב כדאי לנסות לפחות שש או שבע שמלות לפני שמחליטים, אם כי מאחר שחלק ניכר מההנאה שבלהתחתן טמון במדידת שמלות כלה רבות ככל האפשר, כנראה שאת העצה הזו מיותר להעניק לכלות.

שמלות כלה

גורמים חשובים אחרים בבחירה בין שמלות הכלה האפשריות הם המחיר והיחס.

חשוב מאוד לבחור במקום שמעניק לכלות את היחס הראוי להן – קשב מוחלט לרצונותיהן והעדפותיהן, סבלנות אין קץ ביחס להתלבטויותיהן, היענות לכל בקשותיהן, גם אם הן נראות גחמתיות, או בקיצור: יחס של מלכות.

טווח המחירים של שמלה הוא רחב במיוחד, ומשתרע מכמה מאות שקלים ועד במקרים מסוימים גם עשרות אלפי שקלים, שלא לדבר על שמלות כלה משובצות יהלומים וכדומה שמחירן שווה למחיר של בית קטן, או בינוני.

כמובן שלא תמיד שמלה יקרה יותר היא טובה יותר, וחשוב לזכור שמדובר בערב חד-פעמי, אמנם מרגש במיוחד וכזה שמותיר רושם לכל החיים, אבל עדיין חד-פעמי ולפעמים ירח דבש חלומי הוא חוויה מענגת ומספקת יותר משמלות כלה, אפילו כאלה שהן עוצרות נשימה.

ואם כבר מדברים על עוצרות נשימה, מוטב להימנע משמלות כלה לוחצות מדי. נכון שהאופנה בתקופה הנוכחית מהללת רזון, אבל כלה שנראית חנוקה בתוך השמלה משדרת תמיד מצוקה ומאמץ יתר להיות מישהי שהיא לא היא, והתוצאה תמיד מגוחכת ולא מושכת.

אז תנסו, תמדדו, תתלבטו, תתחרטו, תמדדו עוד, תתלהבו, תנסו להבין ממה התלהבתן, תתייעצו, ושוב תתייעצו, תתמוגגו, תמדדו עוד, ועוד, ועוד – שמלה קלאסית ושמלה מודרנית, שמלה צנועה ושמלה נועזת, שמלה לבנה ושמלה צבעונית, ארוכות, חלקות, עם תוספות – תבחרו, תיהנו – ותמיד תזכרו שהכי חשוב זו האהבה! מזל טוב.

    Scroll to top caret