6 טיפים לשיפור השימוש בליקנד-אין

המשק של היום רווי בעובדים המחפשים עבודה. קיימים אתרי כוח אדם רבים אשר מציעים עזרה בחיפוש עבודה. אולם בשוק של היום יש צורך ברשת אשר תסייע למעבידים למצוא את העובדים בעלי הקריטריונים הספציפיים המתאימים לעבודה. רשת ליקנד-אין (LinkedIn) מסייעת למנהלים ליצור קשר עם בכירים בארגונים אחרים, על מנת לגייס עובדים

המשק של היום רווי בעובדים המחפשים עבודה. קיימים אתרי כוח אדם רבים אשר מציעים עזרה בחיפוש עבודה. אולם בשוק של היום יש צורך ברשת אשר תסייע למעבידים למצוא את העובדים בעלי הקריטריונים הספציפיים המתאימים לעבודה. רשת ליקנד-אין (LinkedIn) מסייעת למנהלים ליצור קשר עם בכירים בארגונים אחרים, על מנת לגייס עובדים למשרות שונות. רשת זו מציעה כלים לפרסום משרות "חמות" בשוק ומדריכה את אלו המגייסים עובדים בטכניקות מיוחדות שהיא פיתחה במיוחד לשם כך. על מנת להפיק את המרב מרשת הלינקד-אין, נביא להלן כמה טיפים חשובים שיעזרו ביצירת קשרי עבודה.

ליקנד-אין

1. שפר את דירוגך באתר גוגל

מעסיקים רבים עורכים חיפוש באינטרנט לגבי המועמד לעבודה בטרם יזמנו אותו לראיון. על כן, חשוב כי כל מועמד ינסה להציג מידע חיובי באתרי האינטרנט השונים לגביו. דרך טובה לעשות כן היא באמצעות מנועי החיפוש של גוגל. ליקנד-אין מאפשר לך להציג את הפרופיל במנועי החיפוש. מאחר ומנועי החיפוש של גוגל מכירים את אתר לינקד-אין הם מעניקים לו דירוג גבוה בין יתר התוצאות. כך ניתן לשלוט על המידע המועבר למעסיקים השונים ולספק להם מידע בדרך שבה המועמד רוצה להציג את עצמו.

2. הגדל את התוצאות הקשורות אלייך במנועי החיפוש

קיימת חשיבות רבה לכמות התוצאות הקשורות אלייך המופיעות במנועי החיפוש כאשר מחפשים מועמדים לעבודה. ככל שיופיעו יותר תוצאות – כך יגדל הסיכוי שתוזמן לראיון עבודה. על מנת להגדיל את מספר התוצאות, יש לספק מידע נוסף בפרופיל ליקנד-אין שלך. בנוסף לשם שלך אתה יכול להוסיף לפרופיל בלוגים שונים שאתה כותב או אתרים הקשורים אלייך. כך מנועי החיפוש יציגו יותר תוצאות כאשר המעסיקים יקלידו את השם שלך במנועי החיפוש.

3. הגדל את רשימת החברים המקושרים אלייך דרך ליקנד-אין

ככל שיש לך יותר חברים מקושרים, כך גדלים הסיכויים שלך להופיע ראשון ברשימת התוצאות בחיפוש אחר עובדים או אנשים לעשות עימם עסקים. אתר לינקד-אין מכיל המון דורשי עבודה ולכן, חשוב להגדיל את רשימת החברים המקושרים אלייך ולדרג את עצמך גבוה בין יתר דורשי העבודה באתר. רשימת מקושרים ארוכה מבטיחה כי הפרופיל שלך יוצג אצלך מעסיקים רבים המחפשים אנשים בעלי כישורים כמו שלך.

4. שפר את איכות ראיון העבודה דרך ליקנד-אין

לאחר שזומנת לראיון עבודה, תוכל להשתמש באתר לינק-אין על מנת לברר פרטים נוספים על המעסיק ועל המראיינים הפוטנציאליים שלך. כך ראיון העבודה "יזרום" בצורה טובה ולא יהיו שתיקות מביכות אשר מורידות את הביטחון העצמי במהלך הראיון.

5.  שפר את איכות הפרופיל שלך בליקנד-אין

הפרופיל המוצג באתר לינק-אין חשוב מאוד מכיוון שכך המעסיקים מקבלים את המידע הדרוש להם לגבי המועמד לעבודה ובעזרתו הם מחליטים האם המועמד מתאים או לא. על כן, חשוב כי הפרופיל יהיה עדכני ככל שניתן ויציג את המועמד באור חיובי. מועמדים רבים מציגים בפרופיל רק את החברה הנוכחית שבה הם עובדים. אולם, על מנת שהפרופיל יהיה איכותי יותר, רצוי להציג גם חברות קודמות שעבדת בהן, מוסדות לימוד שלמדתן בהן, שיוך לקבוצות או ארגונים מסוימים, פעילויות נוספות שבהן אתה עוסק ועוד. כל אלה יגרמו לפרופיל שלך להיראות אטרקטיבי יותר בעיני המעסיקים.

6. הגדל את הרלוונטיות של חיפוש העבודה בעזרת ליקנד-אין

דורשי עבודה רבים הנמצאים בלינקד-אין הם בעלי כישורים והשכלה כמו שלך. על כן, קיימת חשיבות רבה להדגשה ספציפית של הכישורים שלך. לדוגמא, אדם בעל השכלה של מהנדס תוכנה צריך לפרט עם אילו תוכנות ספציפיות הוא עובד על מנת להגדיל את הסיכויים שלו להופיע במנועי החיפוש כאשר המעסיקים יחפשו במנועי החיפוש את התוכנות הספציפיות הללו.

אתר לינקד-אין משמש דורשי עבודה רבים בחיפוש אחר עבודה איכותית ומתגמלת. מעסיקים רבים מחפשים היום עובדים בעלי כישורים מיוחדים אשר בולטים מעל כל המועמדים האחרים. הדרך הטובה ביותר לבלוט היא בעזרת שיפור הפרופיל המוצג באתר לינקד-אין. כאשר משפרים את פרופיל הלינקד-אין, כך גדלים הסיכויים שמעסיקים רבים יכנסו אליו כאשר הם יחפשו עובדים בעלי כישורים כמו שלך.

    Scroll to top caret